Açık Ceviz

Açık Ceviz

Genç ceviz ağaçlarından elde edilir. Pürüzsüz bir dokusu vardır ve hare desenlidir. Yoğunluğu sıkı olan az esnek bir ağaçtır. Nispeten kolay ve temiz işlenir. Emiş gücü azdır, zor çatlar ve sağlamdır. En kaliteli ve en değerli ağaç çeşididir.

Açık Ceviz

Koyu Ceviz

Yaşlı ceviz ağaçlarından elde edilir. Pürüzsüz bir dokusu vardır ve hare desenlidir. Yoğunluğu sıkı olan az esnek bir ağaçtır. Nispeten kolay ve temiz işlenir. Emiş gücü azdır, zor çatlar ve sağlamdır. En kaliteli ve en değerli ağaç çeşididir.

Açık Ceviz

Ladin

Ladin kendi cinsindeki çam ağaçlarından elde edilir. Genel olarak soğuğa karşı dayanıklıdır. Yumuşak bir ağaçtır çeşididir. Açık renkli ve sık çizgisel desenleridir. Ofis mobilyalarında sıkça tercih edilir.

Açık Ceviz

Çam

Genel olarak soğuğa karşı dayanıklı bir ahşap türüdür. Yumuşak bir ağaçtır çeşididir. Açık renkli ve sık hare desenlidir. Ofis mobilyalarında sıkça tercih edilir.

Açık Ceviz

Kestane

Kestane türünün güneşe karşı dayanıklı olması sebebiyle sıkça bahçe mobilyası, ağaç masa, kamelya, çardak, çit ve sauna gibi yerlerde kullanılır. Sık ve dalgalı desenli, renk kontrastına sahip şık bir ahşap çeşididir.

Açık Ceviz

Maun

Sıcak iklimde yetişen ağacın göbek odunundan elde edilir. Dağınık gözenekli bir ahşap türüdür. Sarı ile kırmızı veya kahverengi arasında değişir. Yoğunluğu sıkı olan az esnek bir ağaçtır. Emiş gücü azdır, zor çatlar ve sağlamdır.

Açık Ceviz

Ardıç

Genellikle kırmızı, sarı ve turuncu renk varyantlarına sahiptir. Deseninde görülen sık renk geçişleri ile genellikle aksesuarlarda tercih edilir. Renkleri dolayısı ile karakteristik bir görseli vardır.

Açık Ceviz

Dişbudak

Zeytin familyasına ait bir ağaç türünden elde edilir. Kuvvetli ve sağlam bir ağaç türü olduğu için bahçe mobilyası ve diğer mukavemet gerektiren alanlarda sık tercih edilir. Büyük gövdeleri genellikle ağaç masa ve sehpalar için kullanılmaktadır.

Yaşam Alanınızda Doğadan Bir Kare Olsun